Szukaj na tym blogu

czwartek, 20 kwietnia 2017

Kryminalnie ,tajemniczo - to lubię !!


Książki opisujące prawdziwe zbrodnie, autentyczne sprawy kryminalne, zawsze budziły moje zainteresowanie w o wiele większym stopniu niż powieści. Zawsze też budziły we mnie dużo więcej emocji.

"Zbrodnia niedoskonała" napisana we współpracy Katarzyny Bondy z Bogdanem Lachem, znanym policyjnym profilerem, opisuje morderstwa, których sprawcy pozostaliby bezkarni, gdyby nie profil psychologiczny. Zbrodnie te zostały przez autorów podzielone według rodzajów, np. na tle seksualnym, z zemsty, i wiele innych.

Książka, od której powinien zacząć każdy zainteresowany profilowaniem. Krótka, zwięzła i treściwa. Świetnie wprowadza w temat i prowadzi przez kolejne autentyczne sprawy. Nie należy spodziewać się zaskakujących zwrotów akcji, jej zawieszeń czy innych trików budujących napięcie. Zazwyczaj jest to schemat: przedstawia nam się ofiarę, przedstawia okoliczności zbrodni i czerpiąc z tych dwóch źródeł profiler wyciąga wnioski, na podstawie których typuje sprawcę, który później zostaje ujęty przez Policję. Rozdziały odpowiadają różnym typom sprawców i każdy zakończony jest podsumowaniem z podkreśleniem najważniejszych kwestii co pozwala świetnie usystematyzować wiedzę i pomaga gdy potrzebujemy wrócić do książki po najprzydatniejsze informacje. Miłośnicy przekombinowanych, fikcyjnych kryminałów, którzy lubią wytężać umysł wraz z głównym bohaterem ustalając czy zbrodni dokonał ogrodnik, kamerdyner, pokojówka czy szatniarz, który pojawił się w fabule na 5 minut, mogą być rozczarowani, że wszystko im się na sucho wykłada na stół. Ale każdy, kto chce podglądnąć warsztat profilera, poznać styl jego pracy, nauczyć się czegoś konkretnego z pewnością będzie zadowolony. A jeszcze większą satysfakcję sprawi mu poprawne rozwiązanie zagadki dla czytelnika. Polecam!


Katarzyna Bonda z którą zetknęłam się po raz pierwszy, bardzo mile mnie zaskoczyła.
W trakcie czytania, miałam różne myśli ale całość była genialna.


Napisana prostym i zrozumiałym językiem. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się na czym polega praca profilera "od kuchni". Ciekawie opisane zbrodnie + stworzenie profilu zabójcy , który wyjaśnia daną sprawę. Dzięki takim ludziom jak Pan Bogdan Lach najtrudniejsze sprawy znalazły swoje rozwiązania w bardzo szybkim tępie... nawet te , które były przykryte grubą warstwą kurzu w "Archiwum X". W książce znajdziemy również BONUS w postaci sprawy , która sami możemy rozwiązać tworząc profil mordercy... Naprawdę fajna zabawa ! Oczywiście na odpowiedniej stronie znajdziemy rozwiązanie tej zagadki :) Polecam !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...