Szukaj na tym blogu

piątek, 18 listopada 2016

Wzruszająca,zaskakująca nowa powieść Paulliny Simons

Pełna napięcia, klaustrofobiczna i wciągająca bez reszty. Kontynuacja serii sprzedanej w blisko milionie egzemplarzy.

Na terenie uniwersyteckiego kampusu w Nowej Anglii pod warstwą śniegu zostaje znalezione nagie, zamarznięte ciało pięknej studentki. Dlaczego nikt z jej znajomych nie zgłosił zaginięcia?.

Spencer O'Malley, detektyw prowadzący śledztwo, szybko zostaje wciągnięty w niepokojący świat czwórki studentów: Jima, Connie, Alberta i Kristiny. O'Malley odkrywa, że przyjaciele, którzy wspólnie się bawili, studiowali i, od czasu do czasu, sypiali ze sobą, mieli własne sekrety, z plątaniny których zaczyna się wyłaniać szokująca prawda., detektyw prowadzący śledztwo, szybko zostaje wciągnięty w niepokojący świat czwórki studentów: Jima, Connie, Alberta i Kristiny. O'Malley odkrywa, że przyjaciele, którzy wspólnie się bawili, studiowali i, od czasu do czasu, sypiali ze sobą, mieli własne sekrety, z plątaniny których zaczyna się wyłaniać szokująca prawda.
Fabułą powieści jest dramatyczna historia czwórki przyjaciół, studentów.
Jak to bywa u Paulliny Simons, akcja rozpisana w czasie, na godziny i lata. Główna bohaterka opowieści, Kristina Kim, jest sportsmenką, mistrzynią koszykówki, piękną, młodą i szaloną dziewczyną, nie pozbawioną jednak krytycyzmu także wobec siebie samej.
Rozpoczyna studia z postanowieniem odmiany swego życia na lepsze. Niestety, nie udaje się jej tego dokonać. Jest już za póżno. Zaplątana w gronie nieuczciwych, pozornych przyjaciół, ulega wypadkowi, a potem jej życie zostaje brutalnie przecięte.
Szczęśliwie - ale nie dla niej- na krótko przed tragedią, która się rozegra, poznaje detektywa, Spencera O'Malley'a. To on prowadzi śledztwo w sprawie jej zabójstwa. Zaangażowany głęboko emocjonalnie, bez reszty, udręczony psychicznie, dzięki swemu wilczemu instynktowi i uporowi, odnajduje zabójcę Kristiny. Przedtem, dociera do jej matki i poznaje mroczną, bolesną i skomplikowaną historię rodzinną ofiary.
Książka jest przejmująca, utrzymuje czytelnika w napięciu, wzrusza losem osamotnionego w nieszczęściu człowieka.
Książka ciekawa i lekka do przeczytania,z resztą jak wszystkie książki tej autorki !
Po raz kolejny styl i klasa Paulliny Simons mnie zachwyciły.

Książka ciekawa, interesująca i pełna napięcia.
Podział książki niejako na dwie części był świetnym pomysłem. Możemy dzięki temu poznać bardzo dobrze bohaterów książki.
W pierwszej części opisane są wszelkie relacje Kristiny z jej znajomymi, a druga część książki opisuje relacje detektywa i całą sprawę morderstwa i szukanie mordercy.
Do końca praktycznie nie wiadomo jaki będzie finał, a to jest najlepsze w książce :)

W książce najbardziej podobało mi się te napięcie z rozwiązaniem zagadki,było
to fajne że,do końca pozostawało te napięcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...