Szukaj na tym blogu

wtorek, 21 marca 2017

Kolejna przygoda z rodziną Castelów

Czwarty tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”.
Przez trzy tomy sagi rodu Casteelów śledziliśmy trudne, tragiczne życie Heaven Leigh. Kiedy wydaje się, że w końcu, mimo przeciwności losu, Heaven – wyzwolona od demonicznych wpływów swoich dwóch ojców – ma szansę osiągnąć stabilizację u boku Logana, oboje małżonkowie giną w wypadku samochodowym. Jej osierocona córka, Annie Casteel Stonewall, musi zmierzyć się z dramatycznym dziedzictwem matki i podjąć wyzwanie losu. Czy będzie ono równie trudne? Tak się wydaje. Annie, zdominowana przez Tony’ego Tatterotona, tęskni za rodziną ze strony matki, a zwłaszcza za swoim przyrodnim bratem Lukiem, z którym łączy ją szczególnie silna więź. Kiedy – jak niegdyś jej matka – odkrywa tajemniczy domek, ukryty za ogrodowym labiryntem, przeszłość zaczyna ją osaczać. Czy jej uczucie do Luke’a Casteela juniora zdoła przezwyciężyć odwieczną klątwę rodu Casteelów… czy zdoła przemóc zdradę, intrygę, mroczną tajemnicę?
Powieści V.C. Andrews są bogatymi, epickimi sagami, okrutnymi jak baśnie braci Grimm, utrzymanymi w atmosferze wiktoriańskich opowieści grozy. Autorka potrafi po mistrzowsku ukazać zło świata i ludzi, widziane oczami dzieci.


''Strasznie jest stracić,kogoś kogo się kocha,lecz jeszcze straszniejsze jest stracić pociechę i przyjemność ze wspomnień o kochanych osobach...''

 Trzy poprzednie części: "Rodzina Casteel", "Mroczny anioł" oraz "Upadłe serca" przedstawiały losy Heaven Casteel. W "Bramach raju" żegnaymy się z Heaven i jej mężem Loganem, którzy giną w wypadku samochodowym. Annie, córka Heaven oraz Logana uchodzi z życiem i staje się główną bohaterką najnowszej części bestsellerowej serii.
Po wypadku samochodowym opiekę nad dziewczyną przejmuje Tony Tatterton, człowiek od którego Heaven przed laty uciekła. Tony jest bardzo bogaty, wynajmuje lekarzy i pielęgniarkę do opieki nad Annie. Dziewczynka nie może chodzić, przykuta do wózka inwalidzkiego ze szpitala w Bostonie trafia do Farthy. Ten tajemniczy dom, wielokrotnie przedmiot wyobraźni Annie, budzi niepokój. Z tego właśnie miejsca uciekła jej matka, Heaven, która obiecała córce, że kiedyś wyjawi jej rodzinne tajemnice związane z posiadłością Farthy. Heaven na skutek śmierci nie zdąża opowiedzieć dziewczynie historii jej rodziny. Annie zdominowana i zamknięta przez Tony'ego w Farthy ogromnie cierpi, tęskni za rodziną, a w szczególności za swoim przyrodnim bratem Lukiem. Luke Casteel jest synem Logana, ojca Annie, który miał krótki romans z ciotką Fanny, matką Luka. Z Lukiem łączy Annie szczególna więź,łączy ich zakazana miłość kazirodcza. W posiadłości Farthy Annie powoli staje na własne nogi i odkrywa ukryty za ogrodowym labiryntem domek, w którym mieszka Troy Tatterton uznany za zmarłego. Historia lubi się powtarzać. Teraz Annie krok po kroku odkrywa rodzinne tajemnice, zaczyna rozumieć niechęć matki do Tony'ego i całej posiadłości Farthy. 
Virginia C. Andrews w czterech tomach komplikuje sytuacje rodzinne Casteelów i Tattertonów, które w zasadzie powtarzają się, tylko główny bohater się zmienia. Coś na wzór telenoweli, telewizyjnego tasiemca. Opisane zdarzenia coraz bardziej wydają się nierealne, za dużo tych udziwnień.W sagach Andrews często pojawia się związek kazirodczy. Jej zagorzałemu czytelnikowi pewnie to nie przeszkadza, ale mi już się ... przejadł. W ogóle to za dużo tych mrocznych tajemnic, intryg i rodzinnych klątw. 
No ale cóż! Czekam na kolejne tomy, ciekawość bierze górę.

Mimo że, saga się strasznie ciągnie nie, mogę się doczekać kolejnych tomów historii tej rodziny!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rodzeństwo rozdzielone przez śmierć.

Josie, Meredith i Daniel to trójka rodzeństwa, w której prym wiedzie Daniel - najstarszy, najmądrzejszy. Idealny brat i syn, rodzinna ...