Szukaj na tym blogu

czwartek, 11 lutego 2016

Żyj dla miłości

Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?

Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.

Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. "Zostań, jeśli kochasz" opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.

Kiedy masz kochającą rodzinę, oddaną przyjaciółkę, cudownego chłopaka i pasję, dla której zarywasz każdą noc, życie wydaje ci się czymś niezwykle pięknym, a każdy dzień jest przepełniony radością. Do czasu, kiedy niewinna przejażdżka zamienia się w wypadek samochodowy, o którym przez najbliższe dni trąbią wszystkie stacje radiowe, a ty lądujesz w szpitalu.
Sama.
Niektóre książki czyta się wolno, kontempluje... „Zostań, jeśli kochasz” jest typową książką do przeczytania w godzinę, przy miłej atmosferze, czasem z uśmiechem na ustach.

,,Czasem człowiek dokonuje w życiu wyboru,a czasem to wybór stwarza człowieka"

"Uświadamiam sobie nagle, że umieranie jest proste. To życie jest trudne."


"...Lada chwila zniknę
Może zauważysz
Może się zdziwisz co poszło źle
Niczego nie wybieram
Po prostu nie mam już sił dłużej walczyć"


Wspaniały obraz troszkę dziwnej rodziny.
Rockowcy i wiolonczelistka.
Ale zacznijmy od początku, który w sumie jest bardzo blisko końca.
Wypadek.
To właśnie on zapoczątkuje fale retrospekcji, w których Mia opowiada nam o swoim życiu. Fragment po fragmenciku układamy sobie wzór dziewczyny oraz jej bliskich. Najlepsza przyjaciółka, kochająca rodzina i cudowny chłopak, z którym nie zawsze było jak w bajkach. Wydarzenia, które wywołują krótkie wybuchy śmiechu.
Oczywiście wszystko poprzeplatane jest wydarzeniami teraźniejszymi, które ofiara ogląda jako duch. To od niej zależy, jak potoczą się dalsze losy.
Książka bardzo długo leżała na mojej półce i czekała,na swoją kolejkę aż ,w końcu ją przeczytam.
No i się doczekała!
Dwa lata temu w grudniu przechadzając się za prezentami świątecznymi,szukałam prezentu od brata dla  mnie.Wiedziałam że,to musi być książka.
Wchodząc do księgarni od razu urzekła mnie biel tej niesamowitej książki, wcześniej co nie co o niej słyszałam lecz myślałam że,w naszej księgarni jej nie znajdę a tu proszę szczęście była.
I to jedyny egzemplarz i akurat trafił w moje ręce.
Ta książka to istne cudo bestseller który jest wyjątkowy pod każdym pozorem.

Szczęściem moim jest to że,posiadam tą cudowną książkę i na pewno kiedyś do niej jeszcze wrócę:)


1 komentarz:

 1. Idealna na Walentynki :)
  U Ciebie już czuć klimat :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...