Szukaj na tym blogu

niedziela, 7 maja 2017

Kolejna powieść Picoult czytana z sercem w dłoni!!Wciągająca i trzymająca w napięciu powieść o dramacie dwóch rodzin.Przez osiemnaście lat rodziny Harte'ów i Goldów mieszkały po sąsiedzku, dzieląc ze sobą wszystkie radości i smutki życia. Ich dzieci były nierozłączne od kołyski, Chris i Emily wychowywali się razem, a więź między nimi stawała się coraz silniejsza. Może nawet zbyt silna... Kiedy nocną ciszę w obu domach rozdarł dzwonek telefonu, nikt nie mógł pojąć straszliwej prawdy. Emily zmarła od kuli rewolwerowej, a ranny w głowę Chris trafił do szpitala. O tym, czy to było samobójstwo czy morderstwo, ma zdecydować sąd, ale nic nie przywróci dawnej przyjaźni między rodzicami obojga nastolatków.


Książka powalająca, czytając ją zastanawiałam się nad sensem  miłości i tu po raz pierwszy zazdrościłam bohaterom .
Taka miłość zdarza się rzadko kiedy, by takie młodzieńcze uczucie przetrwało a jednak.

Uwielbiam. Nie od samego początku miałam takie zdanie na temat tej książki. Nie jest to krótka powieść, ale po przemyśleniu doszłam do wniosku, że nie da się opisać takich trudnych wydarzeń w kilku słowach. Autorka przez cały czas analizuje uczucia, które pojawiają się w przykrych sytuacjach, np. śmierci jedynego dziecka. Od czego zaczyna się ta książka? Po przeczytaniu pierwszych zdań ma się ochotę zatonąć w lekturze. Dwoje ludzi, znających się od dziecka, kochających siebie nawzajem, leży sobie na karuzeli, padają słowa ,,kocham cię", a później ... strzał. Ona umiera, a on zostaje oskarżony o morderstwo.

Wątek kryminalny ale, za to bardzo romantyczny!!
Po przeczytaniu takiego typu książek, zawsze milczę bo brakuje mi tchu.
A to dlatego że, czytając bardzo przeżywam to co się wydarzyło w tej opowieści,
siedząc teraz przed swoim laptopem i pisząc tę recenzję rozmyślam nad tym jaką wielką wyobraźnię, miała autorka by napisać coś tak wzruszającego i to z takim pazurem.
Chyba po raz pierwszy Picoult porusza wątek kryminalny, ale wyszło jej to rewelacyjnie cała fabuła mnie po prostu  mile zaskoczyła.

Tu pojawia się pytanie ; Ile jesteś wstanie zrobić dla osoby którą kochasz?
Odpowiedz w tej lekturze jest jednoznaczna i w stu procentach się z nią zgadzam.
Człowiek dla kochającej osoby jest wstanie zrobić wszystko!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rodzeństwo rozdzielone przez śmierć.

Josie, Meredith i Daniel to trójka rodzeństwa, w której prym wiedzie Daniel - najstarszy, najmądrzejszy. Idealny brat i syn, rodzinna ...