Szukaj na tym blogu

sobota, 6 sierpnia 2016

Piękna ,poetycka powieść o miłości ,jej różnych rodzajach i etapach!!

Jane zawsze żyła w cudzym cieniu. Od nieszczęśliwego dzieciństwa ucieka w małżeństwo z biologiem, pracoholikiem skupionym na karierze zawodowej, Oliverem Jonesem. Jane i to potrafi znieść. Dopiero gdy uświadamia sobie, że również ich córka, Rebeka, jest dla Olivera mało istotna, rodzi się w niej bunt. Pewnego dnia zostawia męża z jego ukochanymi nagraniami wielorybich pieśni i razem z córką wyrusza z San Diego do swojego brata, Joleya, który mieszka w Massachusetts. Jedzie przez całą Amerykę, prowadzona jego listami, czekającymi w oznaczonych urzędach pocztowych. Każdy list otwiera szansę refleksji nad zapomnianą przeszłością i świeżego spojrzenia w przyszłość, a podróż przez kontynent niesie ze sobą wiele niespodzianek. Oliver, nawykły do tropienia humbaków w głębinach oceanów, chce odzyskać żonę i córkę. Jeśli ma tego dokonać, będzie musiał nauczyć się patrzeć na świat, a także na siebie, innymi oczami.


Śliczna powieść,bez dwóch zdań !
Judi Picoult po raz kolejny urzekła mnie,swoją klasą i delikatnością!

"Każdy z nas ma na tym świecie jedną jedyną osobę, która jest mu przeznaczona. Tacy ludzie połączeni są nicią utkaną przez Boga. Nie da się tego zmienić, nie sposób się sprzeciwiać. Tą drugą osobą niekoniecznie musi być mąż czy żona lub kochanek. Albo przyjaciel. W wielu przypadkach wcale nie jest to ktoś, z kim się idzie przez życie."

W tej książce jest wszystko co powinno być,w dobrej powieści obyczajowej!
Jane, główna bohaterka pochodzi z toksycznej rodziny.
Jane  przeżyła piekło,była wykorzystywana przez ojca,jednak uciekła z domu i wyszła za Oliwera.
. Niestety jej mąż całą swoją uwagę skupia na pracy, badaniu wielorybich pieśni. Dla mężczyzny żona jak również córka, są mało ważne, dlatego obie postanawiają wyruszyć w podróż i dotrzeć do brata Jane.
Oliver wyrusza za nimi. Przejeżdżając przez całe Stany mają dużo czasu oby wszystko sobie przemyśleć.
Czy zmienione spojrzenie pozwoli obojgu zacząć wszystko od nowa?


Polecam tą książkę z całego serca,przepiękna!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...