Szukaj na tym blogu

niedziela, 14 czerwca 2015

Filmowo

Cześć!!
Jak co niedziela szukam ciekawych filmów które,mnie zainteresują i tak było dzisiaj tylko że,ten film będzie trwał parę ładnych letnich niedziel ale,już dzisiaj wam o nim opowiem.Powieść „Ptaki ciernistych krzewów” ukazała się w 1977 roku i szybko zdobyła czytelników. Sprzedano 30 milionów egzemplarzy opowieści o losach rodziny Clearych, która przenosi się z Nowej Zelandii do Australii, by tam pomagać bogatej kuzynce w prowadzeniu farmy. Sukces powieści spowodował, że zainteresowali się nią filmowcy. „Ptaki ciernistych krzewów” miały być początkowo filmem kinowym. Do jego realizacji przymierzał się nawet Robert Redford, ale nie zrealizował planów. Książka wreszcie trafiła w ręce odpowiednich ludzi. – Jadłem obiad z prezesem wytwórni filmowej Warner Bros, Bobem Daly’em i zapytałem go, czy nie ma projektów filmowych, które jego zdaniem nie zostaną zrealizowane, a które mogłyby stać się dobrym serialem. Powiedział, że mają książkę „Ptaki ciernistych krzewów”, a ja prawie wyskoczyłem z krzesła – wspominał producent David L. Wolper. I szybko zabrał się do roboty.

Serial który każdy z nas na pewno prędzej czy później
musi obejrzeć i nie da się go nie pokochać.

Wszystko zaczęło się od powieści australijskiej pisarki Colleen McCullough, która ukazała się w 1977 roku. Świat oszalał na jej punkcie. W sumie sprzedano ponad 30 mln egzemplarzy książki, a opowiedziana w niej historia aż prosiła się o filmową adaptację.Początkowo "Ptaki ciernistych krzewów" chciał zrealizować Robert Redford, ale porzucił te plany. W końcu zdecydowali się na to szefowie wytwórni Warner Bros. Kalkulacja wykazała, że historia lepiej się sprzeda jako kilkuodcinkowy serial. Zaczęto kompletować obsadę.Najwięcej emocji wzbudziły poszukiwania odtwórczyni roli Meggie Cleary, która skrada serce ojca Ralpha. O angaż starały się m.in. Kim Basinger, Michelle Pfeiffer i Olivia Newton-John. Wyłoniono dwie kandydatki: Jane Seymour i Rachel Ward.
Pierwsza z nich wypadła podczas zdjęć próbnych rewelacyjnie. Myślała, że rolę Meggie ma w kieszeni. Właśnie ta pewność siebie ją zgubiła. Silny charakter aktorki nie spodobał się producentom serialu. Uznali, że bohaterka "Ptaków ciernistych krzewów" jest krucha i wrażliwa.
A tak postrzegali Rachel Ward, która nie wypadła podczas castingu zbyt dobrze. Intuicja podpowiadała im jednak, że dziewczyna jest stworzona do tej roli. Wybrali więc ją.Choć akcja "Ptaków..." toczy się w Australii, nie nakręcono tam ani jednego ujęcia! Producenci uznali, że kraj, w którym "wszędzie jest daleko", nie nadaje się do pracy. Przyzwyczajeni do wygód Amerykanie zaaranżowali więc australijską prowincję na ranczu Big Sky w Simi Valley (Kalifornia).
W obsadzie znalazł się też tylko jeden australijski aktor. Był nim Bryan Brown, który zagrał męża Meggie, Luke'a O'Neilla. Choć jego bohater nie mógł liczyć na bezgraniczną miłość swojej żony, Brown i Ward połączyło prawdziwe uczucie i rok po realizacji serialu wzięli ślub. Doczekali się trojga dzieci i są małżeństwem do dziś.

Serial można oglądać w niedzielę po południu dzisiaj był pierwszy odcinek uwielbiam ten film.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...