Szukaj na tym blogu

niedziela, 11 października 2015

Autor którego książki czytam od niedawna

Cześć!!
Kochani od niedawna skusiłam się na czytanie książek Harlana Cobena,do niedawna miałam o nim nie ciekawe zdanie no bo, nie znałam jego twórczości. A okazało się że,pisze świetne książki od kilka dni czytam ,,Mistyfikację"i jestem oczarowana książką wiem że,będzie jeszcze więcej jego książek na moim blogu.

Harlan Coben (ur. 4 stycznia 1962 w Newark w stanie New Jersey) – amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych. W jego powieściach często pojawiają się nierozwiązane bądź niedokończone sprawy z przeszłości (takie jak morderstwa, tragiczne wypadki, etc.) oraz wielokrotne zwroty akcji. W książkach Cobena fabuła toczy się na obszarze stanów Nowy Jork i New Jersey.Coben urodził się w żydowskiej rodzinie w Newark, tu wychowywał się i uczęszczał do szkoły w Livingston, w stanie New Jersey. Podczas nauki w Amherst College należał do bractwa Psi Upsilon. W tym samym czasie członkiem bractwa był również Dan Brown, autor Kodu Leonarda da Vinci. Obaj autorzy są dobrymi przyjaciółmi do dnia dzisiejszego. Po uzyskaniu dyplomu z przedmiotu kierunkowego politologii pracował w branży turystycznej w firmie należącej do jego dziadka.

Obecnie mieszka w New Jersey, wraz z żoną Anne Armstrong-Coben (lekarzem pediatrą) i czwórką dzieci.Coben był na ostatnim roku w college'u, kiedy uświadomił sobie, że chce pisać. Jako jedyny współczesny autor otrzymał trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą - Edgar Poe Award.

Coben był na ostatnim roku w college'u, kiedy uświadomił sobie, że chce pisać. Jako jedyny współczesny autor otrzymał trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą - Edgar Poe Award.

Myron Bolitar[edytuj | edytuj kod]
1995 Bez skrupułów (Deal Breaker)
1996 Krótka piłka (Drop Shot)
1996 Bez śladu (Fade Away)
1997 Błękitna krew (Back Spin)
1998 Jeden fałszywy ruch (One False Move)
1999 Ostatni szczegół (The Final Detail)
2000 Najczarniejszy strach (Darkest Fear)
2006 Obiecaj mi (Promise Me)
2009 Zaginiona (Long Lost)
2011 Wszyscy mamy tajemnice (Live Wire)

Mickey Bolitar[edytuj | edytuj kod]
2011 Schronienie (Shelter)
2012 Kilka sekund od śmierci (Seconds Away)
2014 Odnaleziony (Found)

1990 Mistyfikacja (Play Dead)
1991 Klinika śmierci (Miracle Cure)
2001 Nie mów nikomu (Tell No One)
2002 Bez pożegnania (Gone For Good)
2003 Jedyna szansa (No Second Chance)
2004 Tylko jedno spojrzenie (Just One Look)
2005 Niewinny (The Innocent)
2007 W głębi lasu (The Woods)
2008 Zachowaj spokój (Hold Tight)
2010 Na gorącym uczynku (Caught)
2012 Zostań przy mnie (Stay Close)
2013 Sześć lat później(Six Years)
2014 Tęsknię za tobą(Missing You)
Pisze świetnie i od teraz będę czytać jego książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...