Szukaj na tym blogu

środa, 18 stycznia 2017

Prawda która rozwala życie na kawałki

Opowieść o życiu po wielkim zranieniu. O mężczyźnie, który nie powinien stać się mężem, i kobiecie, która dowiaduje się, że jest tylko żoną.Beata sądziła, że wiedzie zwyczajne, spokojne życie, jak wiele innych kobiet. Prowadzi własną kwiaciarnię i wraz z mężem Markiem wychowuje dwunastoletniego syna.
Pewnego dnia Marek oświadcza, że odchodzi. Spotkał miłość swojego życia…
Beacie wali się cały świat. Początkowo trudno jest jej w to wszystko uwierzyć. Później przychodzi rozpacz, bezsilność i poczucie bycia oszukaną. Musi stawić czoło przeciwnościom i budować nowe życie dla siebie i syna.
I dalej wydaje się, że jest to historia, która spotyka wiele kobiet, gdyby nie to, że miłością Marka okazuje się mężczyzna.Jej mąż pewnego dnia oznajmia jej, że odchodzi i to do KOCHANKA! Kobieta myślała, że to tylko głupi żart. Chciała tego, niestety gorzkie słowa męża okazały się być prawdą. Ale jak to? Po 12 latach małżeństwa? Przecież nie możliwe żeby jej mąż mógł być gejem! Zauważyłaby! Niestety, okropny "sen" nie chciał się skończyć. Beata przeżywała całą masę uczuć - wstręt, rozczarowanie, rozpacz, żal, niedowierzanie, smutek... W jej głowie kłębiło się milion różnych myśli. Nagle okazało się, że musi swoje życie zacząć na nowo. Ale jak? Skąd wziąć siły i chęci?
Książka przedstawia długą drogę godzenia się Beaty z nową sytuacją. Autorka nie zapomina jednak o Marku - sprawcy całego zamieszania. Tylko czy słowo "sprawca" jest tutaj na miejscu? Przecież dla Marka to też jest trudna sytuacja. Został mężem Beaty, bo tego się od niego oczekiwało - założenia rodziny. Nie chcąc zawieść ojca, a później, by nie pogrążyć firmy prawniczej, którą przejął po ojcu ciekawymi nowinkami o własnej orientacji seksualnej brnął w małżeństwo dalej. Dopiero gdy poznał Marcina serce zabiło mu mocniej i postanowił to zmienić. Tylko czy sam był gotów na ten krok? Czy można po tylu latach wreszcie przestać udawać jak gdyby nigdy nic? Okazuje się, że w tej sytuacji nie tylko Beata jest pokrzywdzona. Ofiar jest znacznie więcej, bo i Marek walczy z nową sytuacją, jego partner, który musi zmagać się z tchórzostwem Marka i Bartek - syn Marka i Beaty. Oj, niechciana prawda bywa trudna!
 Homoseksualizm, biseksualizm, mniejszość seksualna. Te określenia w większości głów Polaków nasycone są negatywnymi emocjami – obrzydzeniem, wstrętem, totalnym brakiem zrozumienia oraz głęboką niechęcią. Dużo mówi się o tolerancji, przyjęciu każdego takim jakim jest oraz nie odmawianiu tymże grupom mniejszościowym ich praw, jednak praktyka i życie codzienne i tak pokazuje coś innego. Żyją zatem między nami geje i lesbijki, ukrywający przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Często zawierają związki małżeńskie, mające być przykrywką dla ich rzeczywistych przekonań, krzywdząc w ten sposób zarówno swoje drugie połówki jak i potomstwo. Robią to ze strachu przed ostracyzmem społecznym, wyszydzeniem, odrzuceniem a nieraz i pobiciem.

Przysięga małżeńska, ślub i kochająca się rodzina!
Takie było życie Beaty do czasu, gdy pewnego dnia wszystko pryska jak bańka mydlana!
Okazuje się że, ukochany mąż się zakochał ale ....w mężczyźnie, szok i zwątpienie we wszystko w co Beata wierzyła przestaje istnieć.
Jej dotychczasowe życie było jednym wielki kłamstwem ,nagle okazuje się że,jej mężczyzna z którym spędziła tyle lat jest gejem.

Książka rewelacyjna , lekka i przyjemna polecam!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...