Szukaj na tym blogu

sobota, 7 września 2013

seria jutro 1 część

A teraz już trochę o książkach nadszedł czas żeby opisać dużą serię ,,Jutro" John Marsden
„Jutro” jest pierwszą z siedmiu części fenomenalnej serii autorstwa niezwykłego pedagoga Johna Marsdena. Książka błyskawicznie trafiła na listy bestsellerów nie tylko w Australii, ale także w Niemczech, Szwecji i USA. Zyskała miano jednej z najlepszych książek dla młodzieży. Odniosła również sukces w Polsce, podbijając serca zarówno nastolatków, jak i dorosłych czytelników. Na jej temat pojawiło się wiele pozytywnych recenzji, których autorzy zgodnie podkreślali fakt, iż seria Marsdena okazała się fenomenem przekraczającym granice wiekowe i kulturowe. Swoich fanów uwiodła wartką, zajmującą fabułą, wyrazistymi charakterami postaci, ciekawą problematyką. „Jutro” mówi o wartościach uniwersalnych takich jak dobro i zło, przyjaźń, miłość, wiara, patriotyzm, odwaga, lojalność i honor. Nie dziwi zatem fakt, że miliony czytelników na całym świecie z zapartym tchem śledzą losy grupy przyjaciół, która znalazła się w ekstremalnej sytuacji – w samym środku krwawej wojny. Wraz z nimi przeżywają upadki i wzloty, rozstania oraz powroty, tragedie, które im towarzyszą. W trakcie lektury czytelnicy stykają się problemami etycznymi, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie. Niejednokrotnie stają oni w obliczu trudnego wyboru między tym, co dobre, a tym, co konieczne. Warto podkreślić, że książka rekomendowana jest przez pedagogów, którzy są zdania, iż zachęca ona młodych czytelników do dyskusji i motywuje do głębszej refleksji.

Mam na imię Ellie. Kilka dni temu wybraliśmy się w siedem osób na wyprawę do samego Piekła. Tak nazywa się niedostępne miejsce w górach. Wycieczka była próbą naszej przyjaźni. Niektórych z nas połączyło nawet coś więcej. Szczęśliwi wróciliśmy do domu. Ale to był powrót do piekła. Znaleźliśmy martwe zwierzęta, a nasi rodzice i wszyscy mieszkańcy miasta zniknęli.

Okazało się, że naszego świata już nie ma.
Że nie ma już żadnych zasad.
A jutro musimy stworzyć własne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z domowej półki :)

Friederike Berger toczy żywot świeżo upieczonej rozwódki, mieszkając w wynajmowanym mieszkaniu ze swoją małą córką. Aby się utrzymać, s...