Szukaj na tym blogu

sobota, 6 września 2014

Powrót ulubionego serialu

Cześć!!
Wrzesień to nie tylko powrót do obowiązków ośrodkowych ale,także serialowych w telewizji jej kilka programów po wakacyjnych które się z chęcią ogląda.
Kilka dni temu zauważyłam że, na tvn 7 leci mój ulubiony serial ,,Magda M".
Postanowiłam że, trochę o tym serialu wam opowiem

Magda M. – polski serial telewizyjny produkowany i emitowany przez telewizję TVN od 6 września 2005 roku. Ostatni odcinek został nadany 5 czerwca 2007 Początkowo miały powstać 3 "serie", jednak w związku z popularnością serialu, zdecydowano o nakręceniu dodatkowej, czwartej 10-odcinkowej serii.Serial zyskał dużą popularność wśród widzów – co tydzień przed telewizorami zasiadało ok. 3 mln widzów, a widownia ostatnich odcinków serialu sięgała 4,5 mln. Na płytach DVD wydano wszystkie serie wraz z dodatkami – takimi, jak krótkie reportaże na temat serialu, scenami niewykorzystanymi i zdjęciami. 12 października 2006 do sprzedaży trafiła książka "Świat Magdy M." autorstwa Anity Nawrockiej i Pawła Trześniowskiego, a 10 maja 2007 jej poszerzona wersja.

Główne role odgrywali Joanna Brodzik i Paweł Małaszyński.

Serial został nagrodzony Telekamerą 2007 w kategorii Serial Obyczajowy. Producenci serialu Magda M. zdobyli nagrodę Hiacynt 2007 w kategorii Media za kreację postaci geja, który nie jest czarnym charakterem. Zdobył również nagrodę na Festiwalu w Cieszynie w kategorii serial obyczajowy.
Na pierwszym planie są losy dwojga prawników – Magdy Miłowicz i Piotra Korzeckiego. Z racji wykonywanego zawodu spotykają się z bardzo różnymi ludźmi. Serial pokazuje więc także szeroką panoramę spraw, postaci i problemów społecznych, czasem śmiesznych, czasem poważnych, ale zawsze opowiadanych z sympatią i zrozumieniem.

Magda i Piotr zetknęli się przez chwilę na studiach, potem ich drogi się rozeszły. Magda robiła karierę prawniczą, a Piotr pomagał robić karierę swojej żonie. Ponowne spotkanie nastąpiło w czasie rozwodu Piotra. Tyle, że Magda była pełnomocnikiem jego żony. Od tego momentu przeznaczenie wkracza w ich życie. Stają przeciwko sobie na wokandzie. Zwycięstwo Magdy nie zraża Piotra do tej atrakcyjnej, choć niedostępnej kobiety.

Pamiętam jakby to było dzisiaj jako nastolatka i uczennica szkoły chyba gimnazjalnej jak był rok szkolny to po 22 szło się spać.
A w tamtych czasach serial ,,Magda M" leciał bodajże po 22,więc nie miałam jak go obejrzeć.
Później już nie miałam okazji go obejrzeć.
Ale teraz wrócił i jestem zachwycona tym filmem,uwielbiam go pod każdym względem,tu jest praktycznie wszystko dla typowych singielek,można się pośmiać i popłakać Cudowny film.

To opowieść o związkach międzyludzkich, poszukiwaniu bliskości, przyjaźni i miłości. A także o odpowiedzialności, jaką ponosimy za tę najbliższą, ukochaną osobę. Odpowiedzialności, o której Lis opowiadał Małemu Księciu.


Cytaty z serialu!!!!

Wiem już, że całe piękno da się wymalować ciszą..
Cicho i dźwięcznie zrzu­ca maskę z twarzy i szklanki ze stołu.. 

Stuk puk w serce - od­po­wiesz czy odejdziesz?

Walczyłam o wolność, która okazała się więzieniem, bo im człowiek mniej wie, tym łat­wiej mu się żyje.
Wiedza unieszczęśliwia.Podałam wam najlepszą piosenkę która kojarzy mi się z tym filmem.
Uwielbiam ten film pod każdym względem!!
Niby niezdarna ale za to cudowna i odważna kobieta z Magdy M.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...