Szukaj na tym blogu

piątek, 13 lutego 2015

Muzycznie


Weekend – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza gatunków disco polo i dance.


Grupa została założona w 2000 roku w Sejnach przez  Radosława Liszewskiego i Tomasza Jakubowskiego.
 W pierwszym składzie zespołu do sekcji tanecznej należeli Tomasz Niecikowski i Grzegorz Skowronek.
 Zespół debiutował wiosną 2001 roku na antenie telewizji Polsat w programie Disco Polo Live.
 Jesienią 2002 roku ukazał się pierwszy album zespołu, a w 2003 roku zespół wystąpił po raz pierwszy na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.
. Zespół otrzymał nagrodę za najlepszy występ na festiwalu disco polo i dance w Ostródzie oraz kilka innych nagród i wyróżnień. Na początku 2004 roku z zespołu odszedł Tomasz Niecikowski.Wiosną 2004 roku grupa wydała drugi album, a miejsce Tomasza Niecikowskiego zajął Jacek Wasilewski.
Obecnie w sekcji tanecznej występują Adam Łazowski i Paweł Nitupski.
 Najbardziej znany utwór zespołu to wypromowany w 2012 roku Ona tańczy dla mnie. Weekend kojarzony jest również z takimi kompozycjami jak Za miłość mą, Jesteś zajebista, Na fali, Najarana Anka, Za każdą chwilę z Tobą, Moje miasto nigdy nie śpi.oraz Bawidamek, Tylko ta i Usta.. W 2013 roku na liście przebojów YouTube teledysk do piosenki „Ona tańczy dla mnie” zajął 17. miejsce.Podczas plebiscytu "Disco Polo Hit Wszech Czasów" zorganizowanego przez telewizję Polo TV zespół Weekend z piosenką "Ona tańczy dla mnie" zajął 2. miejsce.Uwielbiam się bawić przy piosenkach tego zespołu i uwielbiam ten zespół mają klasę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rodzeństwo rozdzielone przez śmierć.

Josie, Meredith i Daniel to trójka rodzeństwa, w której prym wiedzie Daniel - najstarszy, najmądrzejszy. Idealny brat i syn, rodzinna ...