Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 2 lutego 2015

Porozmawiajmy o Anoreksji


Maja zawsze była kimś wyjątkowym inteligentna, ładna, szczupła, delikatna, po prostu idealna. W okresie dojrzewania jej ciało zaczyna się jednak zmieniać pod wpływem hormonów. Dziewczyna martwi się, że wkrótce będzie miała wydatny biust i tłuste pośladki. Przeraża ją to. Myśli, że przestanie być wyjątkowa i stanie się całkiem przeciętną dziewczyną. Postanawia więc za wszelką cenę schudnąć i kontrolować swoje ciało, tak jak robiła to dotychczas.

Jak to możliwe że,tyle młodych ludzi w tych czasach umiera z głodu sami sobie sprawiając ból głodowy i wprowadzając się w okropną chorobę.
Dawno przeczytana przeze mnie książka dzisiaj mi po raz kolejny wpadła w ręce przypadkiem.
Autorka przedstawia, w jaki sposób Maja powoli uwalnia się z zaklętego kręgu swojej anoreksji. Jednak jest to niełatwa droga, ponieważ nie wystarczy znowu zacząć jeść...
Anoreksja to właściwie od kilku lat największy problem nastolatek. Każdy chce być chudy bez względu na cenę i po mimo tego, że wtedy wygląda jeszcze gorzej niż w obecnej chwili. Ówczesne nastolatki myślą, że jak będą chude to każdy chłopak będzie się za nimi oglądał. Po mimo tego niestety jest na odwrót. W końcu kto normalny lubi przytulać się do kości? Chłopacy lubią jak dziewczyna jest wysportowana, ale nie gdy jej ciało nie przypomina ciała dziewczyny tylko jakiegoś wychudzonego i wygłodzonego konia. Dziewczyny spróbujmy zaakceptować nas takimi jakimi jesteśmy. To jest najlepsze rozwiązanie. Pokochajmy swój wygląd po mimo paru wad. W końcu wady tak czy inaczej każdy z nas posiada, ale wystarczy się do nich przyzwyczaić i już będzie lepiej. Natomiast wracając do książki. Polecam tym, którzy mają problemy z anoreksjom jak i tym, którzy lubią historie o prawdziwym życiu niektórych ludzi.


Fajna młodzieżowa książka z której się można dużo dowiedzieć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rodzeństwo rozdzielone przez śmierć.

Josie, Meredith i Daniel to trójka rodzeństwa, w której prym wiedzie Daniel - najstarszy, najmądrzejszy. Idealny brat i syn, rodzinna ...