Szukaj na tym blogu

niedziela, 1 lutego 2015

Nowe klimaty nowe powieści

Powieść wyrosła z opowiadania nagrodzonego Zajdlem 2002.

Produkt literacki wolny od Jakuba Wędrowycza.

„Kiedyś w budowaniu podobnego klimatu specjalizowała się tzw. literatura młodzieżowa - także Nienacki w opowieściach o Panu Samochodziku, których kontynuację pisał Andrzej Pilipiuk. Tak mogła zajść osmoza. »Kuzynki« to lekka i błaha, sympatyczna - nawet tysiącletniej Pilipiuka nie da się nie lubić! - do kości polska powieść fantastyczna.
Tak rzadko znajduję książki, zwłaszcza z rodzimej fantastyki, które - choć w godzinę już zapomniane, w trakcie lektury i przez tę godzinę po - pozwalają znowu poczuć dziecięcą radość życia, życia jak wakacyjnej przygody, na którą wybieramy się z przyjaciółmi”.
Jacek Dukaj, „Nowa Fantastyka”

„Dawno już nie czytałam tak ciepło i z wiarą w ludzi napisanej książki. Książki trochę bajkowej: bohaterom nigdy nie brakuje pieniędzy (wszak kamień filozoficzny oprócz przedłużania życia pozwala również wyprodukować złoto z ołowiu), rządowe zasoby danych stoją otworem nawet przed byłą pracownicą (od czego hakerskie zdolności?), źli ludzie zostają ukarani, a ci dobrzy umieją wobec siebie zachowywać się w sposób lojalny i uczciwy”.
Agnieszka Szady, „Esensja”

„Andrzej Pilipiuk w niezwykle frapującej powieści odwołującej się do mitów słowiańskich. Historyczne wątki niepostrzeżenie łączy z wciągającą i ciekawą fabułą. Doskonała lekkość pióra”.

Odleciałam po pierwszej książce,cudownie napisana i chciało się ją czytać.
Do tej pory z fantastyką miałam styczność w powieściach pana Kinga ale,znajoma mi poleciła tego autora i jestem mile zaskoczona
,,Kuzynki" jako powieść bardzo mnie wciągnęła i podobała.
Pan Andrzej umie zaskoczyć.Kuzynki to świetna książka .Fajne bohaterki,bardzo wyraziste.Akcji sporo.Ciekawostki o wampirach.Watro przeczytać.

Książka lekka i przyjemna, miła w czytaniu. Można się z niej dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy. Mnie osobiście bardzo wciągnęła. Humor, wartka akcja, dopracowane szczegóły i ciekawi bohaterowie. Warto przeczytać i sięgnąć po dalsze części.

1 komentarz:

  1. Pilipiuk to jeden z najlepszych autorów polskiego fantasy.

    OdpowiedzUsuń

Rodzeństwo rozdzielone przez śmierć.

Josie, Meredith i Daniel to trójka rodzeństwa, w której prym wiedzie Daniel - najstarszy, najmądrzejszy. Idealny brat i syn, rodzinna ...