Szukaj na tym blogu

czwartek, 18 grudnia 2014

Czarownice i ich magiaAnglia za panowania Henryka VIII. Władca po zerwaniu z Rzymem podporządkowuje sobie Kościół angielski, a jego lordowie palą wierne papiestwu opactwa. W hrabstwie Castelton z płonącego klasztoru ratuje się tylko jedna osoba - nowicjuszka Alys. Przygarnia ją wiejska znachorka ciesząca się sławą czarownicy i odkrywa w dziewczynie dar, jaki niewielu posiada.

Niebawem w okolicy wybucha zaraza i wieść o umiejętnościach Alys dociera do zamku. Kiedy jej kuracja przywraca zdrowie staremu lordowi, ten żąda, aby pozostała przy nim na zawsze. Tymczasem w całym kraju trwa polowanie na czarownice.

Odleciałam!!!!
Pierwszy raz sięgnęłam po książkę tej autorki,powiem wam że,miałam wahania jak zauważyłam ją na półce w bibliotece.
Ale nie żałuję,każda strona jeszcze bardziej mnie pochłaniała a najbardziej opis jak czarownice przybywały Alys i ją gwałciły,niby to takie nie typowe i nie do pomyślenia ale swój urok miało.

  Urodziwa Alys najpierw jest chowana w mrocznej chacie na wrzosowiskach, przez parającą się czarną magią Morach. Pracuje w znoju i żyje w ubóstwie. Potem trafia do klasztoru, gdzie poznaje życie w czystości i dostatku. Tam trafia pod opiekę kseni, która obdarza dziewczynkę matczyną miłością. W obydwu przypadkach, uczy się uzdrawiającej siły ziół. Czasy są burzliwe i Alys traci schronienie w klasztorze. Wraca do Morach, skąd wyrwać się pozwala jej talent zielarski. Trafia na dwór, gdzie w imię miłości zapomina o ślubach złożonych Bogu. Żyje w grzechu i rozpuście. Przekonana o posiadaniu niezwykłej mocy, niszczy ludzi, którzy staną jej na drodze do szczęścia, bogactwa i wysokiej pozycji. Czy Alys znajdzie w sobie dość siły aby jej umysł odzyskał jasność widzenia i odkupi swoją duszę?

„Pochyliła głowę nad talerzem, żeby ukryć twarz wykrzywioną rozczarowaniem. Tej jednej nocy straciła wszystko: swoją wiarę, swoje przyjaciółki, swoją szansę na dobrobyt i wygodę. I przyszłość. Alys mogła być wyniesiona na najwyższy urząd w klasztorze. Pewnego dnia sama mogła zostać matką wielebną. Ale wtedy, owej nocy, wszystko przepadło."

Książka strasznie wciągająca a autorka pisze genialnie na pewno sięgnę jeszcze po nie jedną jej książkę!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rodzeństwo rozdzielone przez śmierć.

Josie, Meredith i Daniel to trójka rodzeństwa, w której prym wiedzie Daniel - najstarszy, najmądrzejszy. Idealny brat i syn, rodzinna ...