Szukaj na tym blogu

czwartek, 4 grudnia 2014

Kryminalna przygoda

Październikowy poranek we Fjällbace. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim z nich coś się mocno zacina, Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, nie myli się, w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki...

Chyba nie ma na świecie groźniejszej broni niż wściekłość kobiety. Nawet po bombie atomowej opadnie w końcu promieniowanie. Kobieta, której ktoś lub coś stanie na drodze do realizacji celu, jest bardziej niebezpieczna niż pędzący meteor. Mało tego, może nienawiść przekazać dalej. Oj faceci, miejcie się na baczności, bo możecie wyginąć jak dinozaury :-)

Powieść tak samo jak poprzednia zaskoczyła mnie bardzo mile:)
 Już od pierwszych stron szwedzka autorka rzuca nas w wir traumatycznych wydarzeń, które skutkują powstaniem bardzo wciągającej i emocjonującej historii. Smutek i przygnębienie są obecne w tej książce cały czas co sprawia, że gęsta atmosfera nie jest w stanie opaść. Moim zdaniem to główny atut tej powieści.
Patrick po raz kolejny miał nie łatwe śledztwo do wykonania .
 To, co podoba mi się najbardziej w czarnej serii autorstwa Camilli Läckberg to fakt, że każdy kolejny tom wciąga mnie mocniej i głębiej.
Akcja jak zwykle rozgrywa się we Fjallbace. Tym razem stary rybak, przez przypadek wyławia z morza ciało małej dziewczynki.
Okazuje się ,że to Sara, córka najlepszej przyjaciółki Eriki, Charlotte.
Cała rodzina ciężko przeżywa tragedię. Za to policja usiłuje znaleźć sprawcę. Matka Charlotte, Lilian od razu stwierdza, że winny jest sąsiad -Kaj, z którym od dawna prowadzi spory. Funkcjonariusze na początek sprawdzają rodzinę i odkrywają ,że Nicklas nie ma alibi. Anonimowa osoba prosi ich, aby sprawdzili kartę zdrowia Alibina, brata Sary. Odkrywają w nich ,że chłopczyk odniósł wiele obrażeń w ciągu minionego roku.To budzi wiele podejrzeń. Ponadto sekcja zwłok dziewczynki wykazuje,że miała w płucach popiół.

Kto był na tyle okrutny, by nie tylko zabić dziecko, ale także karmić je wcześniej popiołem?
Czy kłótnie sąsiadów mają z tym jakiś związek ?

Książka uświadomiła mi, że często dzieci powielają błędy rodziców.
Mimo,że chcemy...

Na kolejne części doczekać się nie mogę, cudowny kryminał,akcja trzymająca w napięciu i ten urok czytania jest fantastyczny.
Przeważnie czyta mi się takie książki najlepiej gdy, za oknem zimno i śnieg leży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z domowej półki :)

Friederike Berger toczy żywot świeżo upieczonej rozwódki, mieszkając w wynajmowanym mieszkaniu ze swoją małą córką. Aby się utrzymać, s...