Szukaj na tym blogu

niedziela, 7 grudnia 2014

Dwoje ludzi,których życie naznaczyła tragedia.Czy potrafią wymazać przeszłość i odnaleźć dawną miłość?,,Być może tego nie zrozumiesz, ale oddałem ci najlepszą cząstkę siebie, i gdy odeszłaś, nic już nie było takie samo"


Wzruszająca opowieść o spotkaniu po latach, potrzebie miłości i trudnych wyborach, z których żaden nie jest do końca właściwy. Dawson i Amanda czasy pierwszej młodości mają już za sobą. Obydwoje po czterdziestce, przyjeżdżają po latach do swojego rodzinnego miasta na pogrzeb starego przyjaciela i opiekuna. Kiedyś, lata temu, byli w sobie zakochani. Amanda pochodziła z dobrej, zamożnej rodziny, bliscy Dawsona należeli do przestępczego półświatka. Różnice społeczne, wychowanie, wreszcie nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nigdy nie mogło być razem. Dawson, który niegdyś niechcący zabił człowieka, nigdy się z tym nie pogodził i żyje samotnie, pokutując za dawne winy. Amanda, obecnie żona alkoholika, urodziła czworo dzieci i pochowała jedno z nich. Losy obydwojga naznaczone są tragedią. Teraz dawni kochankowie spotykają się ponownie i pogrzebane przed laty uczucie powraca.


Powieść opowiada o potrzebie uczucia i trudnych wyborach ,z których żaden nie jest do końca właściwy. W książce jest mowa o miłości ludzi dojrzałych których życie naznaczyło tragedią.
Jest miłością taką na zawsze, oddanie drugiej osobie tego co najlepsze i najważniejsze nie patrząc na koszty. kolejna wzruszająca historia miłosna Sparksa.
Zakończenie książki jest rewelacyjne ale jakby czuje mały niedosyt nie wiem dlaczego!
. Nie mam pojęcia, czy taka MIŁOŚĆ jak w książkach Sparksa, albo innych autorów jest możliwa w prawdziwym życiu. Ja w nią nadal wierze, jednak mam do tego dużo zastrzeżeń.
 Choć znalazłam prawdziwą miłość to w książkach jest ona opisana zupełnie inaczej, niż jest w dorosłym życiu.


,,Miłość zawsze mówi więcej o tych, którzy ją odczuwają, niż o tych, którzy są jej obiektem."

"Jeśli się kogoś kocha, to trzeba pozwolić mu odejść."


Cieszę się ze,tak piękna książka należy do mnie na pewno kiedyś jeszcze do niej wrócę!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...