Szukaj na tym blogu

wtorek, 6 stycznia 2015

Krzyk afrykańskiej kobiety proszącej o pomoc

Autobiografia znanej bojowniczki o honor afrykańskich kobiet historia dziewczyny "oczyszczonej" i wydanej za mąż wbrew woli.Problem obrzezania, któremu co roku poddaje się 2 miliony dziewczynek Beztroskie dzieciństwo Khady w rodzinnym Senegalu zostało brutalnie przerwane, kiedy to siedmioletnią dziewczynkę poddano tradycyjnemu zbiegowi "oczyszczenia", czyli obrzezania. Gdy miała lat trzynaście wydano ją za mąż i wywieziono do Francji. Zbuntowana przeciwko barbarzyńskim zwyczajom, Khady podjęła walkę o prawo kobiet do stanowienia o sobie.


Zawsze czytając książki o takim typie strasznie przeżywam każdą historię.
Khady przyszła na świat w miejscu, gdzie dziewczynki poddaje się rytuałowi obrzezania - okalecza się je, aby były "czyste do modlitwy", zachowały dziewictwo i pozostały wierne swoim mężom.
Przyszła na świat w miejscu, gdzie nastolatki są wydawane za mąż za mężczyzn, których nigdy przedtem nie widziały. Gdzie kobiety po prostu nie mają prawa decydować o własnym życiu. Khady, pomimo tragicznych przeżyć, które stały się jej udziałem, jednak znajduje siłę, by walczyć o siebie, o prawo do szczęścia. Mimo że,była bardzo dzielną dziewczyną nie mogła decydować o swoim życiu,dopóki nie odważyła się i nie uciekła od męża,zaczęła samodzielne życie i pokazała że,można uciec od męża który nie szanuje jej.
Cudowna książka bardzo mnie wciągnęła polecam ją gorąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...