Szukaj na tym blogu

wtorek, 13 stycznia 2015

Proza życia a trochę o miłości i przyjazni

Cześć!!
Znowu mnie dopadło wstrętne choróbsko mam już dosyć tych przeziębień i tego leżenia pod kocem.
Ale w sumie mogę nadrobić czytanie książek więc i nie jest tak źle.

Od kilku dni się zastanawiam jak to jest że,czasami nasze życie,płynie uregulowanym tempem nic się nie dzieje i to najbardziej mi się podoba a niekiedy aż się żyć odechciewa jak dostajemy tak zwanego ,,kopa od życia"
Niekiedy jest tak że,za bardzo chcemy żeby każdy wokół nas był zadowolony i szczęśliwy gdy my jesteśmy szczęśliwi ale,tak się nie da.
Każdy z nas swoje życie przeżywa po swojemu.
Moim zdaniem miłość jest w naszym życiu najważniejsza to właśnie nią obdarzamy każdego dnia miliony otaczających nas ludzi. Wielką miłością obdarzamy także naszych bliskich rodziców i rodzeństwo to oni stanowią jeden z większych elementów naszego życia.
Choć każda miłość jest inna :
Inną miłością darzymy mamę, inną tatę czy brata lub siostrę.
A jeszcze inną chłopaka.
Czasami wściekamy się na rodzeństwo i nie raz mówimy że ,,ja to swojej siostry lub brata to nie cierpię,lub jak oni mnie denerwują".Ale to tylko słowa w głębi serca bardzo ich kochamy a kiedy dzieje im się krzywda to oddalibyśmy życie za nich i tak jest wszędzie.
Do ludzi których mijamy na ulicy też czujemy jakąś nić sympatii choć ich nie znamy ja mam tak że,zawsze uśmiechnę się i powiedz  zwykłe ,,Dzień dobry"okazując tym szacunek nie znanej mi osobie.Warto pamiętać że,nawet drobne gesty lub pomoc w małym stopniu może odmienić nasze życie.Mówi się że,dobro do nas wraca ja wam powiem że,to prawda bo gdy ja mam zły dzień i jestem wściekła to nie potrafię pomagać innym to wtedy oni pomagają mnie bo,wiedzą że,ja potrafię im także pomóc w złych chwilach.
,,Miłość jest uczucie silnym i nie wyobrażalnym ale kiedy ją tracimy stajemy się pustymi w środku"
No tak miłość jest piękna ale gdy wygasa gaśniemy razem z nią.Kiedy kochamy kogoś a ta osoba odchodzi to tęsknimy za nią tak bardzo że,cały świat nie jest dla nas ważny.Pragniemy żeby była z nami żeby przytuliła,pocałowała i po prostu była.
Kiedy mówimy do ludzi zraniłeś mnie oni myślą że,to nic takiego się nie stało i na pewno przejdzie  mi zaraz ale,tak nie jest bo my pamiętamy wszystko.
Ale słońce zawsze do nas się uśmiecha i gdy jesteśmy dobrzy dla ludzi dobro do nas powraca a życzliwość i miłość do innych ludzi staje się większa.

Przyjaźń w życiu człowieka odgrywa ważną rolę. Każdy powinien mieć przyjaciela, osobę, z którą utrzymuje pozytywne relacje i darzy ją bezgranicznym zaufaniem.Posiadając przyjaciela nasze życie nie jest puste.Moim zdaniem, przyjaźń w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, ale też trudna do "zdobycia". Drugi człowiek z natury jest samotnikiem dlatego też, nie wszyscy potrafią się zakochać, ale wszyscy bądź większość miała kiedyś ochotę się wyżalić. Taką osobą jest nasz przyjaciel. Rola przyjaźni jest jedną z najważniejszych ról w naszym życiu. To z przyjacielem możemy przeżyć najlepsze chwile i cieszyć się, że można mieć kogoś bliskiego. Wartość przyjaźni jest wielka. Trzeba tylko ją znaleźć i pielęgnować.
Każdy człowiek potrzebuje przyjaciela który,go zrozumie wysłucha,doradzi i po prostu będzie gdy znajdzie się taka potrzeba. Przyjaciel jest kimś innym niż mama lub tata i też bardzo potrzebny w życiu jak rodzice.
W życiu ważne jest bycie kochanym i kochać.Potrafić dawać i otrzymywać .Mówić i słuchać innych.
Pomagać i tą pomoc otrzymywać. A najważniejsze to wierzyć w swoje możliwości.

1 komentarz:

  1. Nie wyobrażam sobie życia bez moich przyjaciół.
    Życzę zdrowia!

    OdpowiedzUsuń

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...