Szukaj na tym blogu

czwartek, 7 sierpnia 2014

Dobra książka czytana dawno,dawno temu

Znakomita powieść obyczajowa autora takich bestsellerów, jak "Ostatni akord", czy "Akty wiary", wciągające studium ludzkich ambicji, pragnień oraz zderzenia marzeń z brutalną rzeczywistością. Harvard, jedna z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie. Na zjeździe absolwentów rocznika 1958 spotyka się pięciu mężczyzn, niegdyś wybitnych studentów, teraz dorosłych ludzi. Uroczystości są okazją, by porównać osiągnięcia, dokonać resume, pochwalić się sukcesami. Co pozostało z pełnych ambicji i wiary młodzieńców? I jaką cenę przyszło im za płacić za realizację najskrytszych marzeń. Powieść Segala jest obszerną kroniką życia kilku rodzin, które możemy obserwować na przestrzeni ćwierćwiecza, opowieścią o poszukiwaniu prawdy o sobie, zagubieniu i o tym, jak trudno jest żyć z piętnem sukcesu. Z właściwą sobie wnikliwością autor obnaża sekrety bohaterów, uwielbianego przez kobiety milionera Danny'ego, nieśmiałego i spolegliwego Andrew oraz innych, by ukazać ich niekończącą się walkę z rzeczywistością i zadać ważkie pytanie - jak daleko wolno się posunąć, by odnieść sukces, nie gubiąc po drodze tego, co najważniejsze.


Oj dawno to było jak miałam okazję przeczytać tę książkę,opowieść o sensie życia, ideałach, cenie kariery.Posiada niekiedy fakty historyczne co w tej książce miały swój urok.W tej książce jest wszystko: pełen wachlarz charakterów, młodość, dojrzewanie, pragnienie niezależności, marzenia, ambicje, nadzieje, młodzieńczy idealizm, przyjaźń, miłość, rozczarowania, smutek, śmierć, odwaga, nieśmiałość, śmiech i łzy, wojna, walka o wolność, sukcesy, porażki, poszukiwanie szczęścia, prawdziwych wartości, sensu życia, swojego miejsca na świecie.
Jeszcze nigdy nie spotkałam się książki w której jest wszystko.
Tak książka kojarzy mi się z jedną z piosenek jaką śpiewał zespół Kombii
"Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie
Każde pokolenie ma własny głos
Każde pokolenie chce wierzyć w coś
Każde pokolenie rozwieje się
A nasze - nie
Droga na sam szczyt
A tam nie ma nic
Tylko ślady po... pokoleniach".


W piosence jest tak jak w życiu każde pokolenie ma własny czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...