Szukaj na tym blogu

sobota, 2 sierpnia 2014

Wspaniała wyprawa do świata romantycznej miłości

Federica ubóstwia swojego ojca, znanego chilijskiego podróżnika i pisarza. Na jego rzadkie wizyty wyczekuje w domu u wybrzeża Chile. Z jednej ze swoich wypraw ojciec przywozi córce szkatułkę: z zewnątrz niepozorną, w środku skrywającą cudownego motyla ze świetlistych kamieni. Szkatułka powstała dla inkaskiej księżniczki, której ukochany chciał powiedzieć, że prawdziwe piękno tkwi wewnątrz nas. Uszczęśliwiona Federica nie podejrzewa, że już wkrótce szkatułka będzie jedynym wspomnieniem po ojcu. Rodzice się rozstają - matka, udręczona samotnością, a w końcu i zdradą męża, przeprowadza się z dziećmi do rodzinnej Anglii. Upłynie wiele burzliwych lat. Zraniona milczeniem ojca Federica przeżyje małżeństwo z rozsądku i zatraci własną tożsamość, zanim zrozumie przesłanie szkatułki i dostrzeże miłość na swojej drodze.

Wspaniała rodzinna opowieść zawierająca w sobie wszystko co powinna mieć powieść o rodzinnych rozterkach.
Mała Federica dzieciństwo spędziła na egzotycznym wybrzeżu Chile w oczekiwaniu na powroty ojca, który w domu był rzadkim gościem.Bardziej niż życie rodzinne pociągało go odkrywanie odległych zakątków świata. Z każdej podróży wracał z prezentami, które stawały się talizmanami na kolejne miesiące tęsknoty . Pewnego dnia Federica otrzymuje drewnianą szkatułką. Prezent ten miał towarzyszyć będzie dziewczynie przez całe życie. Szkatułka, z zewnątrz mało atrakcyjna, kryła w środku najpiękniejszą rzecz, jaką dziewczynka widziała. Całe wnętrze wyłożone było kamykami mieniącymi się wszystkimi kolorami. Na dnie drżały skrzydła motyla, które przy każdej zmianie położenia zmieniały swoją barwę.

Szkatułka staje się powiernikiem bohaterki, gdy ojciec zniknie na zawsze, gdy matka odsunie się od córki i gdy dorosła już Federica będzie uciekać przed prawdziwym uczuciem w ramiona innego mężczyzny.


Zakochać się raz nie oznacza że,na zawsze tak odbieram zachowanie ojca Frederici,pragnął czegoś co jego żona nie mogła mu dać.
Z początku gdy Ramon zdradzał żonę  była wciekła gdyż to była zwykła pokojówka,nie mogłam tego zrozumieć.
Czytają widziałam wszystkie te sceny i zastanawiałam się nad losem tej zdradzonej kobiety.
Dla mnie była to spokojna i idealna powieść nie zawiodłam się pod żadnym względem a że,uwielbiam powieści takiego typu to ta książka zafascynowała mnie bezgranicznie.

1 komentarz:

  1. Piękny, niezwykły prezent, rodzinne historie, egzotyczne Chile - zapowiada się ciekawie. :)

    OdpowiedzUsuń

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...