Szukaj na tym blogu

sobota, 30 sierpnia 2014

Kobiecy kryminał coś nowego dla mnie i bardzo zaskakującego

Trochę spóźniona ale jest
W Fjällbace w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Mimo wysiłków Patrika Hedströma i jego kolegów z komisariatu w Tanumshede, nikt nie wie, czy zaginiony żyje, czy nie. Cztery miesiące później zostają odnalezione jego zwłoki zamrożone w lodzie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy jeden ze znajomych zmarłego - pisarz Christian Thydell - nagle zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Christian, który lada chwila ma odnieść sukces dzięki swej nowej powieści "Syrenka", dostaje kolejną pogróżkę podczas przyjęcia z okazji debiutu książki. Załamuje się i pokazuje listy Erice Falck, która pomagała mu przy pisaniu powieści. Christian próbuje bagatelizować problem i nie chce kontaktować się z policją, ale Erika wsuwa jeden z listów do torebki i pokazuje go Patrykowi. Od dawna podejrzewała, że Christiana coś gryzie i martwi się, że coś może mu się stać. Patrik dostrzega zaś, w jakim niebezpieczeństwie jest Christian. Ktoś szczerze go nienawidzi, ktoś najwyraźniej niestabilny emocjonalnie, ktoś, kto nie zawaha się przekuć pogróżek w czyny. Kiedy znalezione zostają zwłoki kolejnego mężczyzny, policja doszukuje się wspólnego wątku, a tropy prowadzą w przeszłość...

"Syrenka" to szósta książka w niezwykle popularnej serii Camilli Läckberg o Patricku Hedströmie i Erice Falck z miejscowości Fjällbacka. Do tej pory sprzedało się ponad 7 mln książek z tej serii, a autorka 2 lata z rzędu w 2009 i 2010 roku znalazła się w pierwszej dziesiątce najbardziej poczytnych pisarzy w Europie. 
Po sukcesie poprzednich powieści Camilli Läckberg jej "Syrenka" stała się z miejsca przebojem lata i weszła na pierwsze miejsca list bestsellerów, a dzięki emocjonującemu zakończeniu Camilla sprawiła, że czytelnicy zapamiętają tę lekturę na długo.


Szósta książka tej autorki a dla mnie pierwsza i wiem że,nie ostatnia!
W końcu się odważyłam przez przypadek sięgnąć coś z literatury  Camilli Läckberg i jestem oczarowana tą książką.
Książka jest rewelacyjnie napisana a czyta się ją w oka mgnieniu,dzięki tej książce pokochałam kryminały.
Wiem że,nie wszystkie mogą być tak dobre ale autorka dała z siebie wszystko jednym słowem cudowna książka.Bardzo mi się podobała ta książka. Jest tu sporo wątków obyczajowych,historia chłopca nie kochanego i odrzuconego przez otoczenie.Co prawda już zacząłem podejrzewać , kto jest winny tego wszystkiego jednak nie przeszkadzało mi to w odbiorze lektury.

Książkę jak najbardziej polecam osobą które nigdy nie czytały kryminałów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...