Szukaj na tym blogu

czwartek, 14 sierpnia 2014

Kobieta pisząca niesamowite książki

Dzisiaj będzie o autorce której książki wprost uwielbiam a mianowicie Emily Giffin.
Emily Giffin (ur. 20 marca 1972 w Baltimore, w stanie Maryland) – amerykańska autorka bestsellerów.

Emily Giffin, Pochodzący z Chicago, ukończył z wyróżnieniem z Wake Forest University i University of Virginia School of Law. Po szkole prawniczej, przeniosła się na Manhattan i praktykowane postępowanie sądowe w dużej firmie przez kilka lat, podczas gdy ona zwrócona jej pożyczek szkolnych, napisał powieść w swoim bardzo ograniczonym czasie wolnym, i marzył o zostaniu pisarzem.


Mimo odrzucenia jej pierwszego rękopisu, Giffin utrzymywał, wycofaniu się z zawodu prawnika i przeniósł się do Londynu, aby realizować swoje marzenia pełen etat. To właśnie tam zaczęła pisać Something Borrowed (2004), opowieść o młodej kobiecie, która po włączeniu trzydzieści, w końcu nauczył się podjąć ryzyko i obserwuj jej serce. Rok później z własnej hazard Giffin opłaciło się, jak ukończyła rękopis wylądował agenta i podpisała umowę z dwoma książki po obu stronach Atlantyku. Następnego lata, Something Borrowed, okrzyknięty jako "czarującym uczciwy debiutu" z "martwych na dialogu, złożonością prawdziwego życia i prawdziwego ciepła," stał się sensacją niespodzianka i Giffin ślubował nigdy praktykować prawo ponownie.
 

Nazwany "współczesny Jane Austen" (Vanity Fair) i "Gawędziarz niezawodnie w dół do ziemi" (New York Times), Giffin jest od napisała pięć więcej bestsellerów New York Timesa, coś Blu e (2005), Baby Proof ( 2006), Love the One jesteś z (2008), Heart of the Matter (2010) i do którego należymy (2012). Jej sześć powieści, wszystkie wypełnione ujmująco sfałszowanych znaków i emocjonalnej złożoności, zostały przetłumaczone na dwudziestu dziewięciu językach, jedenaście milionów egzemplarzy w druku na świecie. Ponadto, pięć z jej powieści zostały optioned na dużym ekranie i to w różnych stadiach rozwoju. Pierwszy, Something Borrowed, kin w maju 2011 roku z Kate Hudson, Ginnifer Goodwin i John Krasiński.

Giffin obecnie mieszka z mężem i trójką dzieci w A tlanta. Jej siódma powieść, One & Only, został wydany w dniu 20 maja 2014.

Książki
Coś niebieskiego
Coś pożyczonego
Dziecioodporna
Pewnego dnia
Siedem lat później
Sto dni po ślubie
Ten jedyny

Książki które,przeczytałam tej autorki to:
 Pewnego dnia
A obecnie czytam ;
Siedem lat później


Książki tej autorki odkryłam przypadkowo gdy ujrzałam książkę ,,Pewnego dnia" w bibliotece.
Znajoma podpowiedziała mi że,jest świetna ja bez wahania ją wzięłam i w domu odrazu zabrałam się do czytania i się sprawdziło. Pani Emily pisze uroczo, zniewalająco po prostu kobieta ma  w sobie talent do cudownych historii. Książki są bardzo kobiece co dla mnie jest ogromnym plusem gdyż uwielbiam kobiecą literaturę. 
Idealne książki do czytania przy kawie lub w łóżku pod ciepłą kołderką.
Jeśli nie czytaliście żadnej polecam. Obecnie czytam ,,Siedem lat później" i jestem zachwycona naprawdę polecam. Książki niesamowite a historie w nich są idealnie i skromnie napisane a wciągają bardzo. Czytając książki tej autorki czuje jakbym była w świecie usłanym najpiękniejszymi kwiatami na ziemi.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...