Szukaj na tym blogu

wtorek, 15 lipca 2014

Dziki zachód i Kołobrzeg

Nie zgadniecie co mi się przypomniało!
Otóż rok temu byłam na Dzikim Zachodzie w Zieleniewie bardzo mi się tam podobało,a dzisiaj znalazłam zdjęcia z tej podróży. Zahaczyłam jeszcze Kołobrzeg żeby nie było oto kilka zdjęć!!       W Kołobrzegu, najpiękniejszym uzdrowisku nad Bałtykiem, rozciągają się jak okiem sięgnąć tereny Dzikiego Zachodu. Szalona przygoda, wyśmienita zabawa - oto, co czeka na wielohektarowym terenie, gdzie codziennością jest widok pięknych, wolnych koni w galopie i wielu innych zwierząt.

Bardzo mile wspominam chwile tam spędzone dużo atrakcji i niezapomnianych przygód.
Warto zobaczyć te niezapomniane miejsce!

A co do Kołobrzegu!!!
 Byłam w muzeum Oręża!!
Zwiedzanie kołobrzeskiego muzeum to prawdziwa lekcja historii techniki wojskowej. Kolekcja została utworzona na podstawie świadectw pochodzących z wykopalisk archeologicznych (groty strzał, ostrogi, włócznie i topory), poprzez średniowieczną broń drzewcową, kolną, sieczną i miotającą, czy też bogato reprezentowane eksponaty dotyczące walk na morzu (kompasy, kotwice, modele okrętów); przebiega przez kolekcję XVIII wiecznych szabli, karabeli, lanc, pocisków artyleryjskich i luf armatnich.
Muzeum posiada najbogatszy w Polsce zbiór związany z uzbrojeniem, wyposażeniem i mundurami żołnierzy polskich z okresu I i II wojny światowej oraz unikatową kolekcję mundurów oddziałów paramilitarnych.
Kolekcja broni strzeleckiej, orderów, odznaczeń i odznak pamiątkowych stanowi wstęp do bogatej prezentacji pojazdów wojskowych, samolotów, broni pancernej i artylerii eksponowanej w sali techniki oraz na wystawie plenerowej.
Na uwagę zasługuje panoramiczny obraz "Kołobrzeg 1945.Ostatni Bój" autorstwa Stefana Garwatowskiego (olej na płótnie) wraz z dioramą przedstawiającą m.in artefakty znalezione na terenach walk o Kołobrzeg i na Pomorzu.

Szczególnie polecamy nowo otwartą część wystawy głównej poświęconą Zaślubinom z morzem. Wystawa wykorzystująca nowoczesne rozwiązania  wystawiennicze ukazuje wszystkie znane i rozpoznawalne fakty z historii związane z zaślubinami z morzem – od symboliki wody jako pramaterii wszechświata poprzez uroczyste ceremonie zaślubin we wczesnym średniowieczu, aż do ważnych dla polskiej racji stanu wydarzeń, które towarzyszyły powrotowi Polski nad Bałtyk – zaślubin w Pucku i w Kołobrzegu.A oto kilka moich fotek z muzeum!
A tu są ruiny wieży!!
Stary strój Kucharski!!
Zbroje rycerzy!!

Było wiele ciekawych atrakcji chciałabym
jeszcze kiedyś tam pojechać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...