Szukaj na tym blogu

niedziela, 24 maja 2015

Film dla którego warto się zapomnieć

Cześć!!!
Cały dzień szukałam odpowiedniego filmu na ten dzień.A kto szuka ten znajduje.
Skusiłam się na film ,,Mama Mia"!


Kiedyś ktoś wpadł na pomysł zbudowania wokół przebojów zespołu Abba miłosnej historii i wystawienia tego jako musical. I tak właśnie powstało przedstawienie, które na duży ekran Meryl Streep wraz z reżyserką Phillidą Loyd. Wydawać by się mogło, że to zabieg karkołomny, jednak panie temu podołały, ale zacznijmy od początku.
Na malutkiej greckiej wyspie mieszka sobie prowadząca skromny hotelik była hipiska Donna (Meryl Streep) wraz z młodziutka córką Sophie (Amanda Seyfried). Córka właśnie się zakochała i postanowiła wyjść za swego wybranka jednak gryzie ją jedna sprawa, a mianowicie kim jest jej ojciec? Znajduje stary pamiętnik matki i na jego podstawie zaprasza na uroczystość trzy dawne miłości matki mogące być potencjalnym ojcem – Sama (Pierce Brosnan), Harrego (Colin Firth) i Billa (Stellan Skarsgård). Ich przybycie na wyspę zapoczątkuje lawinę przezabawnych perypetii.
Film już z założenia jest musicalem i jednocześnie komedią romantyczną. Bardzo dużą zaletą tego obrazu jest autentyczne wykonywanie utworów Abby przez aktorów. Jest to chyba jedyny sposób by móc posłuchać śpiewającej Streep, czy Brosnana. Czasami może ich wokal nie jest najczystszy jednak i tak zasługują na wielkie brawa za zmierzenie się z takim repertuarem. Skoro już o nich mowa to trzeba powiedzieć, że ta dwójka błyszczy na ekranie kradnąc film dla siebie. Reszta obsady również wspaniale się spisuje i dostarcza widzom wielu powodów do śmiechu i wzruszeń. Widać na ekranie radość jaką wszystkim sprawiają utwory tego skandynawskiego zespołu co przekłada się na to, że zaraża ona widzów.
Sfera muzyczna nie jest tu jednak jedyna, która została dokładnie dopieszczona. Na uwagę zasługują wspaniałe lokalizacje oraz bajeczne stroje postaci nawiązujące do szalonych hipisowskich lat. Patrząc na ekran wręcz czuje się ciepłe promienie słoneczne i chce się ruszyć w tany po piasku do rytmu jednego z wielkich szlagierów.
„Mamma Mia” jest filmem, który pokochają fani Abby i świetnego aktorstwa. Sprawdzi się doskonale wpasowując swym klimatem w ciepłe dni, a zimą pozwoli powrócić wspomnieniom o wakacjach.


Czasy gdy byłam malutka a nuta piosenki z tego filmu brzmiała za każdym razem,gdy jechałam do babci.Rozrywka wyśmienita! Energetyczny musical, naładowujący widza ogromną dawką pozytywnej wibracji! Wszędzie piękni ludzi, wszędzie piękne krajobrazy, wszędzie jest miło, kolorowo, wesoło i melodyjnie! Przeboje zespołu ABBA to ponadczasowe hity. Ich popularność zaowocowała broadwayowskim musicalem. Tym razem perypetie Donny możemy poznać dzięki producentom filmowy. 
Przeboje zespołu ABBA to ponadczasowe hity. Ich popularność zaowocowała broadwayowskim musicalem. Tym razem perypetie Donny możemy poznać dzięki producentom filmowy. 

Uwielbiam ten film a klimat jest fantastyczny warto się przenieś w inny  świat.
Przy tym filmie chce się tańczyć i życie nabiera innej barwy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rodzeństwo rozdzielone przez śmierć.

Josie, Meredith i Daniel to trójka rodzeństwa, w której prym wiedzie Daniel - najstarszy, najmądrzejszy. Idealny brat i syn, rodzinna ...