Szukaj na tym blogu

środa, 23 października 2013

Życie przypomina spektakl cyrkowy


Sara Gruen,,Woda dla słoni"
Porywająca opowieść o niezwykłej miłości i wielkiej przygodzie, która na zawsze odmieniła życie wszystkich bohaterów. Jacob Jankowski to żywiołowy student weterynarii, jego świat przewartościowuje wiadomość o śmierci rodziców. Pod wpływem impulsu rzuca studia i przyłącza się do wędrownego cyrku, który staje się dla niego zarówno zbawieniem, jak i piekłem na ziemi. Z determinacją próbuje odnaleźć się w tym pełnym skrajnych emocji świecie, sytuację komplikuje jednak uczucie do pięknej Marleny, żony charyzmatycznego tresera Augusta.

Woda dla słoni to mądra, wzruszająca i zabawna powieść, barwni bohaterowie i porywająca narracja wciągają bez reszty.


Podczas czytania,,Wodę dla słoni"dużo miałam przemyśleń.Z każdą odwróconą stroną czułam się jakbym była,świadkiem tego wielkiego cyrkowego życia.
Żyjąc w cyrku Jackob Jankowski podający się za weterynarza choć dopiero studiuje nauki weterynaryjne zostaje postawiony w wielu niekorzystnych i nieprzyjemnych dla niego sytuacjach.Poznaje życie w cyrku od podstaw i przeżywa wiele wzruszeń i rozczarowań.
Największą i najbardziej ryzykowną sytuacją było to że,zakochał się w zajemnością w żonie właściciela cyrku wrednego tresera Augusta który,sprytnie domyśla się o romansie żony z Jacobem ,ale jest tak cwany że chce żeby młodzi zbliżyli się do siebie.
Romans Marleny i Jacoba musi być utrzymany w tajemnicy.
Dzięki obopólnej miłości do słonicy Rosie młodzi mogą się potajemnie spotykać.Aż w końcu los ich obdarowuje szczęściem wredny August zostaje postrzelony a arenie i umiera.
Zakochani w sobie Jacob i Marlena w końcu mogą być razem ale, mają jeszcze jeden wielki problem gdyż cyrk jest u kresu bankructwa.
Miłość młodych jednak przetrzymuje wszystko i młodzi zostają razem i zakładają rodzinę,
Po wielu latach Jacob opowiada i wspomina młodzieńcze lata ,miłość do Marleny,życie w cyrku i przyznaje że był szczęśliwym człowiekiem.
Książka mnie urzekła i doprowadzila do łez.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kryminalnie .....

Dwudziestotrzyletnia Elaine Dawson otrzymuje od koleżanki Rosanny zaproszenie na ślub. Kupuje bilet lotniczy do Gibraltaru, jednak w dzień...